Міжнародна асоціація органів з оцінки відповідності – добровільне некомерційне об’єднання українських і іноземних організацій – органів з оцінки відповідності та лабораторій – створене з метою захисту інтересів членів асоціації на українському та міжнародному рівні.
Основні задачі
- Визначення проблем у сфері акредитації і оцінки відповідності та шляхів їх вирішення.
- Вивчення міжнародного сучасного досвіду проведення досліджень, застосування сучасного обладнання та розробка рекомендацій щодо його використання для членів асоціації.
- Сприяння придбанню сучасного обладнання через профільні організації на пільгових умовах.
- Сприяння діяльності органів з оцінки відповідності, що являються членами асоціації, на міжнародному рівні, зокрема у країнах СНД.
- Консультаційні послуги із підготовки органа з оцінки відповідності до отримання акредитації у НААУ.
- Сприяння та підтримка роботи та участі НААУ у міжнародних організаціях із акредитації, ILAC, IAF, європейської асоціації EA.
- Проведення формування системи професійної своїх учасників.
- Розробка методичних рекомендації із виконання умов стандартів серії 17000 і вимог ILAC, IAF та EA, проведення профільних семінарів.
- Співпраця з органами державної влади у питаннях сприяння розширенню сфер сертифікації як одної із невід’ємних складових якості товарів та послуг.
Джерела фінансування
- За рахунок членських внесків, розмір яких ранжується у залежності від напрямків економічної діяльності, на які акредитований орган з оцінки відповідності, та кількості робітників – для лабораторій (від 1000 до 4000 грн у квартал).
- Надання платних послуг:
- семінари на теми акредитації;
- виготовлення матеріалів з акредитації;
- інформаційно-методичні консультації з акредитації;
- підготовка персоналу з акредитації (курси, семінари, тренінги);
- консультаційні послуги.
Перспективи асоціації
Наразі кількість акредитованих НААУ органів з оцінки відповідності складає більш як 600 організації. Всі вони є потенційними членами асоціації. На сьогоднішній день у НААУ в роботі знаходиться близько 200 заявок на первинну та повторну акредитацію. Вони також можуть потребувати інформаційної підтримки (семінари, консультативні послуги, друкована продукція) з боку асоціації. При цьому організації, які акредитуються первинно, мають можливість також стати асоційованими членами Міжнародної асоціації органів з оцінки відповідності ще до рішення НААУ з приводу їх акредитації.
Враховуючи нову організаційно-штатну структуру НААУ, у якій передбачений відділ акредитації медико-клінічних лабораторій та органів із сертифікації медико-клінічних виробів, планується провести разом з Міністерством охорони здоров’я та Державною службою лікарських препаратів заходів із навчання персоналу у відповідності до вимог акредитації та підготовки лабораторій до акредитації за медичними технічними регламентами.